14.4 C
Türkiye
Salı, Mayıs 30, 2023

Buy now

Kolonya Ya da Sirke Uyuza İyi Gelir mi ?

Uyuz son zamanlarda Türkiye’de felaket bir şekilde yaygınlaşmış herkesin başına bela olmuş ve ne yazık ki bir türlü tedavisine gidilemeyen büyük bir hastalık ve rahatsızlıktır. İnsan hayatına inanılmaz seviyede ve inanılmaz derecede etkiler, özellikle de sabahın köründe kalkıp işe gitmek zorunda olan insanlar için resmen bir işkence haline gelmiş bir hayattan bahsedebiliriz.

Bu içeriğimizde uyuza evde yapılabilecek şeylerden bahsedeceğiz. Mesela sirke ve kolonya uyuza iyi gelir mi diye merak edenler için açıklamalarda bulunacağız. Öncelikle uyuz hastalığının nasıl bulaştığını ve nasıl geçeceğini tedavi öncesinde ve tedavi sonrasında nelerle karşılaşacağınızı neler yaşayacağınızı ve evde neler yapmanız gerektiğini anlatalım.

İlk olarak şunu belirtmeliyiz ki uyuz hastalığı vücudumuza yapışan ve derinizin altında tüneller kazarak vücudunuzda yaşamayı kendisine ilke edinmiş olan ve bu konuda da ısrarlı olan insanın gıcık eden psikolojisini bozan küçük gözle görülemeyen ve sadece mikroskopla görülebilecek bir böcek türüdür. Uyuzların 8 tane bacağı vardır. Tıp dilinde onlara Akar denir. Ayrıca İngilizce enteresan bir isimleri daha vardır ama onun şu anda pek bir önemi olduğunu zannetmiyorum Çünkü bu makaleye geldiyseniz perişan durumdasınız demektir. Uyuzlar dişiler ve erkekler olarak vücudunuza yapıştıktan sonra çiftleşmeye ve seri bir şekilde çoğalmaya üremeye başlarlar. Neyse ki çiftleşme sonrasında dişi uyuz Yaşar fakat erkek uyuz ölür. Erkek uyuzlar öldükten sonra birazcık hafifleme meydana gelebilir ama sakın uyuzu atlattığınızı zannetmeyin. Uyuz rahatsızlığı öyle kolay kolay atlatılabilecek bir hastalık türü değildir. Zamanında müdahale edilmez ise ya da Bir doktorun tavsiyesi üzerine merhemler kremler kullanılmaz ise kolonya sirke ve benzeri şeylerle uyuzu tedavi etmeniz mümkün değildir. Bu canlılar vücudunuzda derilerinin altına yumurtalarını bırakırlar. Bıraktıkları yumurtalar 6 ile 10 gün arasında seri bir şekilde olgunlaşır ve onlar da kocaman uyuzlar haline gelip onlar da üremeye başlar ve böylece on binlerce uyuz vücudunuzu istila edebilir.

Eğer bir an önce tedavisine başlanmaz ise ilerleyen süreçlerde egzama hastalığına yani kalıcı bir rahatsızlığa yakalanma ihtimaliniz de son derece yüksektir uyuz ciltte kansere sebep olmaz. Fakat cildinizde kurumalara neden olabilir. Vücudunuzun her yerinde uyuz yüzünden kaşıntılar yaşayabilirsiniz fakat genel olarak bileklerinizin içi parmaklarınızın arası, erkeklerde cinsel organa varana kadar uyuz rahatsızlığı yüzünden deliler gibi kaşıntılar yaşayabilirsiniz.

Kolonya Uyuza iyi Gelir mi ?

Kolonya içerisinde alkol bulundurduğu için vücudunuza sürdüğünüz takdirde uyuz canlılarının ölmesine sebep olacaktır. Fakat kesin bir çözüm değildir. Kesin bir çözüme ulaşabilmek için doktor tavsiyesinde size reçete edilen ya da doktorun tavsiye ettiği üzere aldığınız merhemleri ve kremleri kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Uyuz hastalığında kolonya kullanmak mantıklıdır. Kaşıntılarınızı azaltacak uyuzun vücudunuza bırakmış olduğu yumurtaların bir kısmının da ölmesine sebep olacaktır. Kolonyayı sprey bir şişe içerisinde doldurarak evdeki her şeye ve üzerinizdeki kıyafetlere ve gün içerisinde kollarınıza bacaklarınıza kalçanıza cinsel organınızın kenarlarına kadar sıkmanız rahatlamanız için iyi bir aşama kaydedecektir

Sirke Uyuza İyi Gelir mi ? Uyuzu Tedavi Eder mi ? Bitirir mi ?

Evet arkadaşlar. Beyaz sirke uyuz olduğunuz zaman evinizde kesinlikle bulundurmanız gereken ve hatta marketten en çok alacağınız ürünler arasında yerini alacaktır. Hatta Öyle ki bu yaşınıza kadar hiç kullanmadığınız kadar sirke kullanacaksınız diyebiliriz. Çünkü sirke uyuzlar konusunda resmen bir silah gibidir. Kendi vücudunuzda kullanmadan önce su ile beraber yarı yarıya homoje etmenizi öneririz Çünkü vücudunuzda oluşmuş olan sivilce türü yaralar ve kabarmalar yanma yapabilir ve canınızı yakar ve bunun da uyuzları öldürmek için herhangi bir etkisi yoktur.

Uyuzların vücudunuzda azalabilmesi ya da yok olabilmesi için günlük kullandığınız her şeye beyaz sirke sıkabilirsiniz ve daha sonra da nemli bir bezle silebilirsiniz. Kendi vücudumuzda da beyaz sirke üzüm sirkesi Ya da elma sirkesi kullanabilirsiniz. Ancak bunların arasında en etkili olanı beyaz sirkedir.

Bir kere giydiğiniz kıyafeti bir daha giymemeniz gerekiyor. Kullandığınız havluları nevresim takımlarını güncel olarak her gün 50 derece sıcaklığın üzerinde yıkamanız ve 10 dakika boyunca kurutma makinesinde tutmanız gerekiyor. Nemli ya da ıslak bir şekilde çıkarırsanız hiç bir etkisini göremezsiniz. Eğer evinizde bir kurutma makinesi yoksa o zaman -10 derece soğuk bir yerde kıyafetleri ve diğer şeyleri dondurun ve 6 saat boyunca bekletin.Bu sizin için Çok etkili bir çözüm olacaktır.

İlginizi Çekebilir

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bugünden...