Çanakkale Hayat Arkadaşı Arıyorum

Merhaba. Öncelikle ismim birgül.25 yaşında genç ve olgun bir kadınım. Daha önce hiç evlenmedim. Çünkü evlenebileceğim doğru düzgün bir insan bulamadım. Sonuçta evlilik gerçekten iyi düşünüp karar verilmesi gereken bir durumdur diye düşünüyorum. İnsanlar saçma sapan hatalı evliliklerinin bedelini uzun yıllar boyunca ödüyorlar. Bunu çevremde de bir çok insanda gördüğümden dolayı evliliğe karşı inanılmaz derecede tedirgin bir şekilde yaklaşıyorum.

Aslında iki insan birbirlerini tam olarak tanırsan bu tarz şeyler olmaz diye düşünüyorum. Ancak çevreme baktığım zaman insanların evlendikten sonra çok değiştiğini görüyoruz. Eskiden çok iyi olan ya da eski huylarını evlendikten sonra bırakan bir çok erkek ve kadın gördüm. En son evlenen arkadaşım bir aylık evliydi ve bin pişman bir şekilde benimle dertleşiyordu. Bu kız arkadaşımın sevgilisi gerçekten çok iyiydi.

Bunlar sevgili iken adam kıza kendi arabasını veriyordu hiçbir şeyine karışmıyordu, birlikte gezmeye, eğlenmeye gidiyorlardı, bir çok şeyi birlikte yapıyorlardı. Ancak evlendikten sonra durumlar tamamen değişti. Bütün bu saydıklarımın hiçbirini yapmamaya başladılar. Zaten birbirlerini altı aydır tanıyorlardır. Bence altı aylık bir ilişki evlilik kararı vermek için gerçekten çok erken. Ben en az bir buçuk ya da iki sene olması gerekiyor diyorum.

İnsanlar nedense sürekli olarak birbirlerine yalan söylemeyi tercih ediyorlar… Ben buna çok karşıyım. İnsanlar elbet bir gün ortaya çıkacak bir yalanı neden söyler anlamış değilim. Bir ilişkiden ne kadar az yalan olursa o kadar çok sağlam olur diye düşünüyorum. Uzun yıllar boyunca birlikte olmuş insanlara baktığın zaman hiçbirinin birbirlerine karşı bir yalanını ya da güvensizliğini göremezsiniz. Ancak günümüzde insanlar sürekli olarak yalan söylemeyi tercih ediyorlar. Hatta bunu huy edinmiş olan insanlar bile var.

Bu yüzden insanlara güvenmek, insanlarla birlikte bir şeyleri adım atmak gerçekten çok zor bir hale geldi. Ben kesinlikle yalan söylemeyen biriyim. Bu nedenle karşımdaki erkeğin de bu şekilde olmasını tercih ediyorum. Bunlar haricinde pek fazla bir kriterim bulunmuyor. Ben karşındaki insanın yaşama kesinlikle bakmam. Olgun olsun, iyi anlaşalım gerisi hiç önemli değil diye düşünüyorum. Yaş takıntısı bana gerçekten çok saçma geliyor. Sonuçta önemli olan kafa yapısı diye düşünüyorum.

Adı : Birgül

Yaş : 25

Şehir : Çanakkale

Aradığı : Sevgili,Erkek Arkadaş,Eş Adayı,Hayat Arkadaşı

Alkol : Hayır

Sigara : Hayır

Medeni Durumu : Bekar

About Dilara Bakırcı

Check Also

Bolu Dul Bayan Arkadaş Arıyorum

Bolu şehri biliyorsunuz ki ki yedigölleri ile son aşama meşgul olan ve son günlerde kümülatif …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir