Merhaba. Öncelikle ismim birgül.25 yaşında genç ve olgun bir kadınım. Daha önce hiç evlenmedim. Çünkü evlenebileceğim doğru düzgün bir insan bulamadım. Sonuçta evlilik gerçekten iyi düşünüp karar verilmesi gereken bir durumdur diye düşünüyorum. İnsanlar saçma sapan hatalı evliliklerinin bedelini uzun yıllar boyunca ödüyorlar. Bunu çevremde de bir çok insanda gördüğümden dolayı evliliğe karşı inanılmaz derecede tedirgin bir şekilde yaklaşıyorum.

Aslında iki insan birbirlerini tam olarak tanırsan bu tarz şeyler olmaz diye düşünüyorum. Ancak çevreme baktığım zaman insanların evlendikten sonra çok değiştiğini görüyoruz. Eskiden çok iyi olan ya da eski huylarını evlendikten sonra bırakan bir çok erkek ve kadın gördüm. En son evlenen arkadaşım bir aylık evliydi ve bin pişman bir şekilde benimle dertleşiyordu. Bu kız arkadaşımın sevgilisi gerçekten çok iyiydi.

Bunlar sevgili iken adam kıza kendi arabasını veriyordu hiçbir şeyine karışmıyordu, birlikte gezmeye, eğlenmeye gidiyorlardı, bir çok şeyi birlikte yapıyorlardı. Ancak evlendikten sonra durumlar tamamen değişti. Bütün bu saydıklarımın hiçbirini yapmamaya başladılar. Zaten birbirlerini altı aydır tanıyorlardır. Bence altı aylık bir ilişki evlilik kararı vermek için gerçekten çok erken. Ben en az bir buçuk ya da iki sene olması gerekiyor diyorum.

İnsanlar nedense sürekli olarak birbirlerine yalan söylemeyi tercih ediyorlar… Ben buna çok karşıyım. İnsanlar elbet bir gün ortaya çıkacak bir yalanı neden söyler anlamış değilim. Bir ilişkiden ne kadar az yalan olursa o kadar çok sağlam olur diye düşünüyorum. Uzun yıllar boyunca birlikte olmuş insanlara baktığın zaman hiçbirinin birbirlerine karşı bir yalanını ya da güvensizliğini göremezsiniz. Ancak günümüzde insanlar sürekli olarak yalan söylemeyi tercih ediyorlar. Hatta bunu huy edinmiş olan insanlar bile var.

Bu yüzden insanlara güvenmek, insanlarla birlikte bir şeyleri adım atmak gerçekten çok zor bir hale geldi. Ben kesinlikle yalan söylemeyen biriyim. Bu nedenle karşımdaki erkeğin de bu şekilde olmasını tercih ediyorum. Bunlar haricinde pek fazla bir kriterim bulunmuyor. Ben karşındaki insanın yaşama kesinlikle bakmam. Olgun olsun, iyi anlaşalım gerisi hiç önemli değil diye düşünüyorum. Yaş takıntısı bana gerçekten çok saçma geliyor. Sonuçta önemli olan kafa yapısı diye düşünüyorum.

Adı : Birgül

Yaş : 25

Şehir : Çanakkale

Aradığı : Sevgili,Erkek Arkadaş,Eş Adayı,Hayat Arkadaşı

Alkol : Hayır

Sigara : Hayır

Medeni Durumu : Bekar

3 YORUMLAR

  1. selam sana Birgül yazını dikkatlice okudum ve o evliliklerden birinide ben yaptığım için size hak vermemek elde değil ben maruz görürseniz nacizane bir soru sormak isterim sizce aşk nedir dilerseniz bu sorduğum soruya ben cevap vereyim tabi sizde düşünün Aşk karşı cinslerin hem ruhen hem bedenen ortak bir kavram içinde kayıtsız şartsız büyük bir özlem ve büyük şehvet le birlesmesidir bence… evet hal böyle olurken aşkı torpuleyen nedenler ise o büyük özlemin ve o büyük şehvet in zamanla azalması evlilikte bu yönde bir etken hayir yanlış anlamanızi da ustemem evlilige karşı olanlardan degilim sadece doğru insanla evlenilmeli mesela benim eski eşim o kadar rahatsiz bir kadın diki yani onu rahatlatlak için ona yalan söylemek zorunda kaliyordum tabiki yalancinin mumu yassı ya kadar tandigi için bizim yalan bana daha pahalıya patliyordu insan hiçbir şey den memnun olmazmi hayatım onu birkez memnun edebilmek için geçti . Neyse Birgül ben 22 yillik uzun soluklu bir evlilikten çıktım. Yaşım 45 lakin dahada genç gosteriyorum boyum 1.80 kilom 75-80 arasinda gidip geliyor siyah saçlı bir bölümü döküldü kahverengi gözlü sağlıklı güçlü çalışkan orta yaş delikanlı biriyim. Eğer kafana yatarsa yüzyüze görüşürüz olursa devam olmazsa hoşçakal demesinidr bilirim iletisime gecmek istersen eğer cep no 5300297065

  2. Merhaba ben Akın samsun bafrada yasıyorum hiç evlenmedim yasım 40 boyum 185kılom 75 siportip yapıdayım önemli olan saygı sevgi dürüst lük birde yalanı hayatta sevmiyorum gözlerim kahve rengi evlilik İcin burdayım esmerim siportip yapıdayım önemli olan Allah korkusu olacak sonra sı saygı sevgi dürüst lük birde o güzel duygular ileri ye dönük bir bayan arkadaş arıyorum teşekkür ederim beni vassap tanda bulabilirsiniz tesekkur ederim lutfen cittih olan arasın tel 05384023670 tel 05384023670 tel 05384023670 tesekkur ederim

  3. Merhaba ben Akın samsun bafrada yasıyorum hiç evlenmedim yasım 40 boyum 185kılom 75 siportip yapıdayım önemli olan saygı sevgi dürüst lük birde yalanı hayatta sevmiyorum gözlerim kahve rengi evlilik İcin burdayım esmerim siportip yapıdayım önemli olan Allah korkusu olacak sonra sı saygı sevgi dürüst lük birde o güzel duygular ileri ye dönük bir bayan arkadaş arıyorum teşekkür ederim beni vassap tanda bulabilirsiniz tesekkur ederim lutfen cittih olan arasın tel 05384023670 tel 05384023670 tel 05384023670 tesekkur ederim

Mesaj Göndermek İster misin ?

Please enter your comment!
Please enter your name here