7.4 C
Türkiye
Pazartesi, Mayıs 29, 2023

Buy now

Bursa Sevgili Arıyorum

Merhaba. Ben Bursa’da okuyan bir üniversite öğrencisiyim. Buradaki ilk yılım. Hem çalışıp hem de okuyorum. Gerçi ben pek fazla okula gitmeyi sevmiyorum. Bu yüzden son anda arkadaşlarımdan not almak daha mantıklı geliyor. Part time Çalışıyorum. Bu yüzden de zamanımın çoğu kendime kalıyor. Ailemin maddi durumu çok şükür gayet iyi. Burada bana ev tuttular. Hem ablam hem de ailem bana her ay harçlık gönderiyoruz. Ancak ben burada yalnız kalmak istemediğimden dolayı okuduğum bölüm ile alakalı olarak parttaym bir işe girdim.

Böylelikle ilerde çok işime yarayacak bir tecrübe sahibi olacağım. Çünkü bu devirde üniversite mezun olmak hiçbir işe yaramıyorz. İş ilanlarına baktığım zaman herkes en az iki sene ya da üç sene tecrübe istiyoruz. Yeni mezunlar hangi ara tecrübe sahibi olacaklar da hangi ara iş bulacaklar ? Ben de bunların farkına vardığımdan dolayı direk iş hayatına atılmayı daha mantıklı buldum. Diplomayı her türlü yolu alırım zaten. Sonuçta bu ülkenin saçma sapan bir eğitim sistemi var. Ben de sisteme ayak uydurmayı tercih ettim.

Herneyse gelelim erkek arkadaş yarışma. Benimle birlikte gerçekten evlenecek ve güzel zaman geçirecek birine ihtiyacım var. Sonuçta hem koca evde yalnızım hemde çok fazla arkadaş çevrem yok. İş yerinden olan insanlarla da fazla samimiyet kurmak istemiyorum. Çünkü iş ortamlarında sizde biliyorsunuz ki birbirini çekememezlik ya da saçma sapan dedikodular oluşuyor. Ben bu tarz olaylara malzeme olmak istemediğimden dolayı kimseyle çok fazla muhatap olmamayı tercih ediyorum.

Tamamen işe odaklı bir şekilde davranıyorum. Bu yüzden de sosyal olarak arkadaş olabileceğim, sevgili olabileceğim, birlikte zaman geçirebileceğim birini istiyorum. Piyasada inanılmaz derecede erkek arkadaş potansiyeline sahip insan var. Ancak yine de insanlara güvenmek gerçekten hiç kolay değil. Ben daha yaşım genç olduğu için kesinlikle şu anda evlenmeyi düşünmüyorum. Bu yüzden uzun süre sevgililik hayatı yaşayabileceğin birini istiyorum. Bursa’da önümde dört SENEM daha var.

Tabii ki ilişkimiz eğer çok güzel bir şekilde giderse ve karşılıklı olarak çok iyi anlaştığımızı düşünürsek bu dört senenin sonunda evlilik düşünülebilir. Ancak şu an için bunları planlamak çok saçma olur. Ben klasik sevgili hayatı yaşamak istemiyorum. Her konuda bana arkadaş olacak, dost olacak, sırdaş olacak bir erkek istiyorum. Sevgiliyi zaten kapının önüne adım atsan bulabiliyorsun. Ancak gerçek dost, gerçek arkadaş, sırdaş bulunmuyor.

Bu yüzden ben gerek evlilik hayatımı gerekse sevgililik hayatımız bu şekilde olmasını istiyorum. Benim kısaca aradığım ilişki tarzı bu. Eğer böyle bir ilişki tarzına uygun biri varsa ve Bursa’da yaşıyorsa benim için uygundur. Kesinlikle başka şehirlerden birini istemiyorum. Sonuçta herkesin işi gücü var. Şehirler arası yolculuk yaptırıp kimseyi yoracak kadar düşüncesiz değilim. Kendimi de ktü hissederim. Bu yüzden yakın olursa sevinirim. Sağolun.

İlginizi Çekebilir

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bugünden...